דף הבית | חזון ויעדים | דבר ראש העיר | אתר העירייה | מנהלת אגף החינוך | הודעות ועידכונים | פורומים | צור קשר
  יומן אירועי חינוך
  אלפון מוסדות החינוך
  מרכז פסג"ה
  מרכז הדרכה לתקשוב
  מת"י - מרכז תמיכה יישובי
  חווה חקלאית ערוגות פלז
  טכנודע
  שירות פסיכולוגי חינוכי
  חדרה עירי
  ועד הורים עירוני
  גלריה
  קישורים
  רישום מוסדות חינוך
  ניוזלטר חודשי
  ארכיון ניוזלטר
הפוך לדף הבית
תוכנית ייחודית ל"רצף חינוכי" תופעל בחדרה

ראש עיריית חדרה מוביל תוכנית שגובשה בשיתוף ועד ההורים העירוני, למתן מענה ל"רצף חינוכי כל היום כל השנה" מסיום יום הלימודים ועד השעה 16:30, במחיר אחיד ובאחריות פדגוגית ומנהלית של אגף החינוך העירוני

 

ראש העיר צביקה גנדלמן מוביל, בשיתוף הנהגת ההורים העירונית, תוכנית לרצף חינוכי כל יום וכל השנה, במחיר אחיד ובפיקוח אגף החינוך של העירייה. הרצף החינוכי יכלול את כל גני הילדים העירוניים וכן את כיתות א'-ג' בבתי הספר היסודיים העירוניים.

עיריית חדרה תשקיע מתקציבה סכום משמעותי של למעלה ממיליון שקלים, שנועדו לאפשר את הפעלת התוכנית תוך הקפדה על איכות התנאים והתכנים, וזאת למרות המחיר האחיד של 800 שקלים בקבוצות של 25 ילדים.

גנדלמן: "תוכנית הרצף החינוכי, אשר יצאה לדרך בחדרה, נולדה במטרה לקיים במוסדות החינוך ימים ארוכים בחסות עירונית, ולהעניק העשרה איכותית בצורה שוויונית לכלל ילדי העיר בכל השכונות. ההורים יוכלו להיות רגועים, בידיעה שילדיהם שוהים במסגרות עירוניות מפוקחות וזוכים לתכנים פדגוגיים איכותיים באחריות אגף החינוך".

הרצף החינוכי יפעל החל מסיום יום הלימודים בגן או בבית הספר ועד השעה 16:30. במהלך שהותם במסגרת החינוכית יקבלו הילדים ארוחת צהריים חמה וארוחה קלה נוספת. הארוחות יפוקחו על-ידי תזונאית ויבוקרו על-ידי אגף החינוך.

את התוכנית ירכז אגף החינוך של עיריית חדרה, שיהיה אחראי  על נושא הרציפות החינוכית במהלך כל השנה, כולל חופשות ארוכות כמו סוכות, חנוכה ופסח, וכן הקייטנות העירונית ובתי ספר של קיץ. זאת באמצעות מחלקה ייחודית שתהיה אחראית על יישום הרצף החינוכי, כולל רישום, שיבוץ, פיקוח, בקרה, הפעלת המנגנון מול הגופים המפעילים והנחייתם הפדגוגית והמנהלית.

בהנחיית ראש העיר, יהיו שלושה גופים הרשאים להפעיל את התוכנית במוסדות החינוך העירוניים: בגני הילדים תופעל התוכנית באמצעות העמותה העירונית "פנאי העיר" ומתנ"ס גבעת אולגה. בבתי הספר תינתן עדיפות ראשונה למנהל בית הספר שיוכל להחליט האם ברצונו להפעיל בעצמו את התוכנית. במידה ולא יהיה מעוניין, יוכלו להפעילה שני הגופים המורשים, עמותת "פנאי העיר" ומתנ"ס גבעת אולגה. הפעלת התוכנית בגני הילדים ובבתי הספר תתבצע במסגרת ההנחיות והכללים המוגדרים של אגף החינוך, ובכל מקרה לא תותר הפעלת התוכנית במוסדות העירוניים לגופים פרטיים.

התוכנית תחל לפעול בספטמבר 2017, כאשר המערכת נערכת לכך שכבר בפתיחת ההרשמה הקרובה לשנת הלימודים תשע"ח, תעמוד בפני ההורים האפשרות לרשום את ילדיהם גם לרצף החינוכי.

התוכנית, תכניה ועלותה, מקודמים בשיתוף ועד ההורים העירוני, שהינו שותף פעיל בכל שלבי הדיונים וקבלת ההחלטות.

יו"ר ועד ההורים העירוני צפריר אורנשטיין: "ועד ההורים היה שותף לכל התהליך ומברך על ההחלטה לרצף החינוכי החדש תחת קורת גג אחת של אגף החינוך. לוועד ההורים היה חשוב שיינתן פתרון שוויוני לכל ילדי העיר, ואנו קוראים להורים לרשום את ילדיהם לרצף החינוכי החדש שיתקיים ברמה פדגוגית גבוהה".

יודגש כי פתיחת מסגרות רצף חינוכי מותנית בביקוש ובמספר הנרשמים באותו גן או בית הספר, כאשר לרשות ההורים יעמוד מנגנון הנחות עירוני שייקבע על-ידי אגף החינוך, וזאת בנוסף למנגנון ההנחות של אגף הרווחה המיועד למשפחות בקשיים כלכליים.

עיריית חדרה תקיים "קו פתוח", בהשתתפות ראש העיר גנדלמן, נציגי ועד ההורים העירוני, וכן נציגי אגף החינוך, עמותת "פנאי העיר" ומתנ"ס גבעת אולגה, למתן מענים לשאלות של הורים. על מועד ה"קו הפתוח" תינתן הודעה. 

עוד |
  חזור
הוספת תגובה
גירסה להדפסה
שלח לחברפורטל חינוך חדרה הוקם ומנוהל ע"י נאוה גלעד ושוש צוברי מרכז תקשוב חדרה hadera-2@inter.net.il
חלק מתמונות האתר באדיבות מוזיאון החאן חדרה, הצלם יצחק ברבי, בית יד לבנים
כניסות לאתר: 977885

פיתוח ותחזוקה באמצעות משי נט מ.נ. בע"מ | ©כל הזכויות שמורות טל: 03-6182327 | פקס: 03-6199165 | info@tik-tak.co.il האתר נצפה במיטבו ברזולוציה 768*1024