דף הבית | חזון ויעדים | דבר ראש העיר | אתר העירייה | מנהלת אגף החינוך | הודעות ועידכונים | פורומים | צור קשר
  יומן אירועי חינוך
  אלפון מוסדות החינוך
  מרכז פסג"ה
  מרכז הדרכה לתקשוב
  מת"י - מרכז תמיכה יישובי
  חווה חקלאית ערוגות פלז
  טכנודע
  שירות פסיכולוגי חינוכי
  חדרה עירי
  ועד הורים עירוני
  גלריה
  קישורים
  רישום מוסדות חינוך
  ניוזלטר חודשי
  ארכיון ניוזלטר
הפוך לדף הבית
הודעות ועדכונים
ערך לחיפוש:
ד``ר גדי מדור, אדוה, הילה וחגית נאורי
טכנודע חדרה מגיע לשער הנגב. הושקה שלוחת מרכז חץ של הטכנודע במועצה איזורית שער הנגב (22/09/2016 ,לוח הודעות )

הושקה שלוחת מרכז חץ של הטכנודע במועצה איזורית שער הנגב

מרכז חץ בטכנודע בחדרה השיק השבוע שלוחה חדשה במועצה איזורית שער הנגב. בטקס מרגש שהתקיים במרכז החדש ביישוב איבים הסמוך לשדרות נכחו נציגות משפחת חץ , הנהלת הטכנודע והנהלת המתנסים במועצת שער הנגב.

שלוחת מרכז חץ בשער הנגב הינה סנונית ראשונה בהגשמת החזון של משפחת חץ והטכנודע בהרחבת הפעילות הייחודית לגנים ולגיל הרך גם לאזורים בארץ שאינם יכולים להגיע עד לטכנודע בחדרה.

מרכז חץ- הינו מרכז לימודי ייחודי במינו בו ילדי הגיל הרך פוגשים את המדע יחד עם סיפורים ואגדות ומתוך התנסות וחוויה פעילה במרכז, מקבלים מושגי יסוד במדע ומחזקים את הסקרנות והרצון לנסות, לחקור ולגלות. המרכז, הינו מודל ייחודי בארץ ובעולם , הבנוי מסביבת מתקני ענק מיוחדים הנבנים עבור הילדים, בעזרתם הם נחשפים בגיל צעיר לאוריינות ומדע כאחד, מרחיבים את הידע ומעצימים פיתוח וחשיבה, דמיון ומיומנויות רבות אחרות. באמצעות השימוש בסיפורים מוכרים בליווי רעיונות חדשים, מעודדת התוכנית את הדמיון והיצירתיות הטבועים בכל ילד וטומנת את זרעי הסקרנות והחקרנות בנושאי מדע וטכנולוגיה.

הסביבה שנחנכה הינה אלאדין – ספירה ומניה. בסביבה זו לומדים הילדים את יסודות החשבון ומיומנויות הספירה ומניה בעזרתם של אלאדין, הג'ני ושטיח הקסמים. הסביבה תהיה פעילה בשער הנגב למשך שנה ולצורך הקמתה בשלוחה החדשה מספק הטכנודע לצוות השלוחה הדרכה מתודולוגית מעמיקה ומקיפה והשתלמויות לצוות המדריכים על מנת שחווית הילדים בה יתאמו לרוח הטכנודע.

משפחת חץ אשר בתרומתה הנדיבה הוקם מרכז חץ בטכנודע, ראתה את רעיון הקמת השלוחות בפריפריה כחלק מהחזון  של המרכז ואף קידמה ופעלה רבות להגשמתו. הגשמתו מאפשר לילדי ישראל הגרים בפריפריה המרוחקת ליהנות, ללמוד ולהיחשף לתחום המדעים בצורה שונה, ייחודית ובעיקר מהנה.  זאת במטרה לחזק את למידת המדעים כבר בגילאים הצעירים, מגמה שהוכחה כמתכון מנצח ללמידת מדעים בגילאים מאוחרים ואף באקדמיה.

אדוה והילה חץ, נציגות המשפחה שנשאו דברים בטקס ההשקה, הודו בהם לצוות הטכנודע בחדרה ולצוות השלוחה על עבודתם המאומצת בהגשמת החלום, וציינו כי זו הסנונית הראשונה וכי אין ספק שזהו תחילתו של תהליך בו תוקמנה שלוחות רבות אשר יקדמו את עולם המדעים באמצעות המתודולוגיה הייחודית שפותחה בטכנודע חדרה.

חגית נאורי מנהלת מרכז חץ על שלוחותיו, מספרת לנו כי לעובדה שהשלוחה הראשונה הוקמה דווקא במועצה אזורית שער הנגב יש חשיבות רבה , כיון שילדי המועצה מתמודדים עם אתגרים וקשיים עקב המצב הבטחוני ולא פעם נפגעות גם שנת הלימודים ופעילויות העשרה שונות. שלוחת מרכז חץ בשער הנגב מספקת סביבה מעשירה ובטוחה לכולם.

עוד מספרת לנו גב' נאורי כי התרגשה לראות את השלוחה החדשה מלאה בילדי האזור, ופועלת בדיוק ברוח מרכז חץ, עם סביבה עשירה וצבעונית אשר יוצרת בעבור הילדים את הרצון ללמוד לחקור ולהסתקרן מהעולם המדעי תוך חיבור לעולם הסיפורים והאגדות האהוב עליהם כל כך. עוד בדבריה הודתה לכל עוסקים במלאכה ולמשפחת חץ התורמת ואיחלה בהצלחה בהמשך הפעילות.

ד"ר גדי מדור מנכ"ל הטכנודע ציין בדבריו כי זו לא הפעם הראשונה שבשורה חינוכית יוצאת מהעיר חדרה. העיר שהמציאה את החינוך הדמוקרטי, שהיום הינו תנועה חינוכית עולמית עצומה, עושה זאת שוב הפעם עם הפצת הגישה הייחודית של הטכנודע בקידום המדעים בקרב ילדים ונוער מכל הגילאים. וכי המחקרים מוכיחים שההשקעה בגילאים הצעירים משתלמת כי אין ספק כי זהו אינטרס לאומי בחיזוק תחום למידת המדעים וההצטיינות בו עד לאקדמיה. 

בתמונה- משמאל לימין: ד"ר גדי מדור- מנכ"ל טכנודע חדרה, אדוה והילה חץ- נציגות המשפחה התורמת, חגית נאורי- מנהלת מרכז חץ בטכנודע חדרה


עוד |
  חזור
הוספת תגובה
גירסה להדפסה
שלח לחברפורטל חינוך חדרה הוקם ומנוהל ע"י נאוה גלעד ושוש צוברי מרכז תקשוב חדרה hadera-2@inter.net.il
חלק מתמונות האתר באדיבות מוזיאון החאן חדרה, הצלם יצחק ברבי, בית יד לבנים
כניסות לאתר: 877966

פיתוח ותחזוקה באמצעות משי נט מ.נ. בע"מ | ©כל הזכויות שמורות טל: 03-6182327 | פקס: 03-6199165 | info@tik-tak.co.il האתר נצפה במיטבו ברזולוציה 768*1024